General Assembly

On this page you can find an overview of the members of the General Assembly (Algemene Vergadering) from academic year 2015-2016.

The election results include detailed results about who is an effective member and who isn’t.

The names of programmes and campusses in the list below are not translated.

Campus Aalst

  • Bouw: Vercammen, Tes
  • Elektromechanica: Bertino, Amedeo
  • Kleuteronderwijs: Wauters, Sylvie
  • Lager Onderwijs: De Baene, Laura
  • Vastgoed: Demuylder, Jelke
  • Vastgoed: Smeesters, Sarah

Campus Brussel

  • Bedrijfsmanagement: Abdurachmanov, Mansour
  • Business Administration: Dave, Isha
  • Business Administration: Karki, Heena
  • Business Administration: Kovács, Lilla
  • Business Administration: Kozljak, Ajla
  • Business Administration: Marelus, Chaya
  • Business Administration: Pedo’ Lopes, Alexia
  • Business Administration: Pyak, Tatyana
  • Business Administration: Rojas Fernandez, Mauricio Javier
  • Business Administration: Verweij, Amber Shannon
  • Ergotherapie: Moons, Jonas
  • Gezinswetenschappen: Buyle, Martine
  • Gezinswetenschappen: Vandepitte, David
  • Handelsingenieur: Schouppe, Stijn
  • Handelswetenschappen: Bazelaire, Alexandre
  • Handelswetenschappen: De Boose, Daen
  • Handelswetenschappen: Eeman, Thomas
  • Handelswetenschappen: Joris, Audrey
  • Handelswetenschappen: Van Middelem, Maarten
  • Handelswetenschappen: Willems, Stefan
  • Marketing: Vandamme, Gilles
  • Medische Beeldvorming: Geldof, Stef
  • Meertalige Communicatie: Kaes, Joyce
  • MIBEM / MIBEB: Arunrungruangsri, Sirilak
  • MIBEM / MIBEB: Batool, Amna
  • MIBEM / MIBEB: Bista, Srijana
  • MIBEM / MIBEB: Elueze, Ifeyinwa
  • MIBEM / MIBEB: Igbineweka, Osarumen
  • MIBEM / MIBEB: Lemahieu, Magali
  • MIBEM / MIBEB: Luthra, Vineet
  • MIBEM / MIBEB: O’Sullivan, Claire
  • Milieu- en preventiemanagement: Thijs, Linde
  • Office Management: Deloddere, Jessica
  • Office Management: Verhoeven, Laetitia
  • Secundair Onderwijs: Baetens, Maarten
  • Secundair Onderwijs: Goossens, Lotte
  • Secundair Onderwijs: Vinck, Jeroen
  • Sociaal Werk: Van Molle, Paco
  • Taal- en letterkunde: Keijser, Arjan
  • Taal- en letterkunde: Veneboer, Tessel
  • Toegepaste Informatica: DuBois, Rachelle
  • Toegepaste Informatica: Kelchtermans, Robin
  • Toegepaste Taalkunde: Wijnants, Maarten
  • Verpleegkunde: De Temmerman, Melissa

Campus Dilbeek

  • Orthopedagogie: Van Der Hoeven, Debby

Campus Gent

  • Elektronica – ICT: Matthys-De Zutter, Evert
  • Elektronica – ICT: Mindreau, Rafaël
  • Energietechnologie: Van Santfoort, Evelien
  • Facilitair management: Bastien, Celine
  • Facilitair management: Denert, Marthe
  • Facilitair management: Emmerechts, Kyani
  • Facilitair management: Maddens, Edward
  • Industrieel Ingenieur: De Bie, Henricus
  • Industrieel Ingenieur: Van Ooteghem, Frederik
  • Voedings- en dieetkunde: Billens, Gwen
  • Voedings- en dieetkunde: Weytens, Robin

Campus Sint-Niklaas

  • Secundair Onderwijs: Van Puyvelde, Andreas
  • Secundair Onderwijs: Verbeeck, Stefanie
  • Vroedkunde: Lambrechts, Annemie
Share this with your fellow students
Email this to someonePrint this pageShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn